Hızlı Erişim

4/D Sürekli İşçi Alımı Kura Çekilişi Yapıldı

4/D Sürekli İşçi Alımı Kura Çekilişi Yapıldı

  •  12 Haziran 2020 Cuma
  •  596 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 4/D Sürekli İşçi alımı kurası gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda yapılan kura çekilişine Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcılarımız, Genel Sekreterimiz ve Daire Başkanlarımız katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi yaklaşık 610 yatak kapasitesiyle bölgemizin, ilimizin en büyük hastanesi olarak hizmet vermektedir. Verdiği hizmet ile personel sayısını kıyasladığımızda ciddi miktarda personel ihtiyacımız söz konusudur. Bütün personelimizle yüksek kalitedeki 3. derece sağlık hizmetini tüm halkımıza sunmaya çalıştık. Covid 19 salgını ülkemizde görüldüğü günden itibaren özellikle Üniversite hastaneleri yüksek reaksiyon göstermek suretiyle hastalığın öğrenilmesi, onunla ilgili çalışmalar yapılması, yüksek düzeyde sağ kalım sağlamak üzere çok büyük hizmetler verdiler. Bu hizmetleriyle birlikte zaten topluma yüksek kalitede hizmet sağlayan 3. Basamak sağlık kuruluşları olan Sağlık Araştırma ve Uygulama hastanelerinin önemi bir kez daha toplum tarafından anlaşıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız sürecin başından itibaren ülkemizde salgının sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ve kontrol altına alınması için çok yüksek performans gösterdiler. Kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde Sağlık Bakanlığımız ve sağlık ekibimiz yüzde yüz performansla çok yüksek gayret göstererek, bir gün bile yüzünü ekşitmeyerek sağlık hizmetini sürdürdüler. Dünyadaki diğer ülkelere kıyasla bu süreçte ülkemiz destan yazdı. Süreç devam ederken Sayın Cumhurbaşkanımız üniversite hastanelerimize sağlık personeli istihdamı konusunda destek verdi. Verilen kadrolar sebebiyle Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. 100 kadro almak istiyorken bugün itibariyle bize tahsis edilen kadro sayısı 306. Dolayısıyla bizim hayallerimizin ötesinde bir kadro sağlamak suretiyle yüksek kalitede bir sağlık hizmeti vermemizi sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Rektörümüz kura çekilişi yapılan kadrolarla ilgili olarak şunlara değindi: “Covid 19 sürecinde pandemiye bağlı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın tasarrufuyla 306 kadro sağlandı. Bu kadrolardan 160 tanesi sözleşmeli sağlık personeli, 146 tanesi de sürekli işçi kadrosuna alınmak suretiyle istihdamlarını gerçekleştireceğiz. 160 tane sağlık personeli ile ilgili KPSS puanları esas alınarak başvuru süreci devam ediyor. Şimdi 146 tane sürekli işçi kadrolarının kurasını yapacağız. Kadroların erkek ve kadın şeklinde ihdasları yapıldı. Fırsat eşitliğini ve kadın istihdamını sağlamak amacıyla böyle bir ayrıma gittik. 18-30 yaş aralığı ile de genç istihdamını sağlamak istiyoruz. Hasta ve Yaşlı Bakım elemanı hizmetleri için verilen ilanda da mezuniyet alanları ile uyumluluğa dikkat ettik.”

Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin kadrolara ilişkin sayısal verileri de paylaşarak temizlik hizmetleri için 4993, koruma ve güvenlik için 521, hasta ve yaşlı bakımı için 635 başvurunun olduğunu toplamda da 6149 başvurunun gerçekleştiğini belirtti.

Başvuru sayısındaki yüksek oran ve salgın sebebiyle başvuru sahiplerinin salona kabul edilmediğini söyleyen Rektörümüz, şeffaf bir şekilde, noter huzurunda, hiç kimsenin hakkı yenmeden ve üniversitemiz iletişim kanallarından verilen canlı yayınla kura çekiminin yapılacağını belirtti. Bölgemize yüksek katkı sağlayan Üniversitemizin aynı zamanda istihdam vasıtasıyla da birçok aileye iş aş sağlaması dolayısıyla büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektörümüz kura çekiminin herkese hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sonrasında Tokat 5. Noterliği huzurunda kura çekim işlemi gerçekleştirildi. Kura çekimi en başından sonuna kadar kesintisiz olarak Üniversitemiz web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

 
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 Tokat / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.