Hızlı Erişim

Üniversitemiz ve OKA Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ve OKA Arasında Protokol İmzalandı

  •  4 Nisan 2019 Perşembe
  •  920 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz ve OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) arasında “Teknik Destek Projesi” ve “ OKA CBS Laboratuvarı İmkânlarının Kullanılması” yönünde işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Tokat OKA Koordinatörü Mehlika Dicle katıldı.

 İlk olarak Ülkemizin yenilenebilir enerji politikalarına bölgemiz ve ilimiz adına katkı sağlamak üzere Taşlıçiftlik Yerleşkesinde kurulması planlanan “Güneş Enerji Santrali”’nin ön fizibilite raporu hazırlanarak, hayata geçirilmesi ve kurulacak santralle elektrik masraflarının asgari düzeye çekilerek, ilimiz ve bölgemizde önemli bir rol model kurumlardan biri olması amacıyla “Teknik Destek Projesi” protokolü imzalandı.

İkinci olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “ Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı” çerçevesinde desteklenen ve uygulama süreci tamamlanan “OKA Rekabetçiliğinin Arttırılması” projesinin tedarik bileşeni kapsamında Üniversitemiz ve OKA arasında CBS Laboratuvarı işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında ARCGIS yazılımı ile TR83 uydu fotoğrafları çekilerek Üniversitemizin ilgili bölümleri tarafından kullanılması sağlanmıştır.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 Tokat / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.