Hızlı Erişim

AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

  •  25 Mayıs 2023 Perşembe
  •  529 Görüntüleme
  •  Yazdır

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından 11 ilde düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın onuncusu Üniversitemiz ev sahipliğinde Tokat’ta gerçekleştirildi.

Üniversitemiz 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinden gerçekleşen fuarın açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÖZDEMİR, Rektör yardımcılarımız, Rektör danışmanlarımız, Genel Sekreterimiz, Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversite temsilcileri, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÖZDEMİR yapmış olduğu konuşmada ilimizde bulunan lise öğrencilerinin 16 üniversitenin tanıtımına katılacağını belirtti. Öğrencilerin doğru programlara yerleştirilmesinin oldukça önemli olduğunu ifade eden ÖZDEMİR, 16 üniversitenin bir arada tanıtımının bu anlamda güzel bir imkân olduğunu söyledi. Milli Eğitim olarak bu imkânlardan yararlanmak istediklerini belirten ÖZDEMİR tanıtım fuarını organize edenlere ve katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada şehir dışından gelen misafirleri Üniversitemizde ve Tokat’ta ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Anadolu Üniversiteler Birliğinin 2021 yılında kurulduğunu belirten Rektörümüz 16 Üniversitenin düzenlediği bu fuarların bölgesel düzeyde en yaygın etkiye ulaşarak, gençlerimizi bölgemizin sosyo-ekonomik gelişimine ve ülkemizin kalkınma hamlesine dâhil etmeyi hedeflediklerini belirtti. Üniversitemizin gelişimi hakkında da bilgiler aktaran Rektörümüz Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Üniversitemizin Enerji Depolama alanında uzmanlaşan üniversite seçildiğini kaydetti. Rektörümüz konuşmasında, “Üniversitesi olarak, AR-GE ve eğitim faaliyetlerinde nasıl daha yenilikçi ve toplumsal katkı bağlamında efektif çalışmalar gerçekleştirebiliriz kaygısı içerisinde hareket ediyoruz” ifadelerine yer vererek gençlerimiz için yalnız bir gün değil 365 gün kapımız ve gönlümüzün açık olduğunu belirtti.

Üniversitemizin yaklaşık 35 bin mensubu olduğunu ve bundan daha fazla mezunu bulunduğunu belirten Rektörümüz, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ailesine katılacak her birey bizim için çok önemlidir. Bizi güçlü yapan nitelikli eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerimizdir, uluslararası standartlarda bilgi ve tecrübe sahibi hocalarımızdır. Bizi güçlü yapan ulaşım, beslenme ve barınmaya kadar ihtiyaç duyulan her alanda sunduğumuz hizmetlerdir, bilimsel-kültürel ve sportif faaliyetlerdir. Bizi güçlü yapan mezuniyet sonrasında öğrencilerimizle dayanışmamızdır. Ancak bizi biz yapan temel unsur siz değerli öğrencilerimizin varlığıdır” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, temel eğitimlerini tamamlamak üzere olan öğrencilerin oldukça önemli bir aşama olan üniversite tercih aşamasında olduklarını ifade ederek “Geleceğinize yön verecek yolun ayrımında lütfen şunu unutmayın; doğru başlangıçlar yapmak sizi hayal ettiğiniz mutlu ve müreffeh yaşama ulaştıracaktır” sözlerine yer verdi. Katılımlarından dolayı tüm öğrencilerimize teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmaları sonrasında Rektörümüz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Rektör yardımcılarımız, Rektör danışmanlarımız, Genel Sekreterimiz, akademik ve idari personelimiz ile lise öğrencileri üniversite tanıtım stantlarını ziyaret ettiler. Fuara Tokat merkez ve ilçelerdeki liselerden çok sayıda öğrenci katılım gösterdi. Öğrenciler Üniversitemizin tanıtım standına yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

Tokat Belediyesi tarafından üniversitemize gönderilen yerli ve milli otomobil TOGG da öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, TOGG ile Taşlıçiftlik Yerleşkemizde test sürüşü yaptı. Sürüş esnasında Rektörümüze Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ ve Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Yusuf TEMÜR de eşlik etti.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.