Hızlı Erişim

AÜB Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının Açılışı Kayseri’de Gerçekleştirildi

AÜB Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının Açılışı Kayseri’de Gerçekleştirildi

  •  5 Mayıs 2023 Cuma
  •  480 Görüntüleme
  •  Yazdır

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının açılışı Kayseri Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın yanı sıra Anadolu Üniversiteler Birliğinde yer alan üniversitelerin Rektörleri katıldı.

Açılış konuşması Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin KARAKÖSE tarafından yapıldı. KARAKÖSE, “Hayatta üç tane seçeceğiniz ve mutlu olacağınız olay vardır: Bunlardan ilki üniversite seçimi, ikincisi iş seçimi, üçüncüsü de evlilik seçimi. Bu seçimlerini isabetle yapanlar ömür boyu mutlu olurlar. Bizler de eğitimciler olarak en doğru seçimlerle eğitim kurumlarına yerleşen siz değerli öğrencileri en iyi şekilde yetiştirip yarınlarımızı garanti altına alma gayreti içinde olacağız" sözlerine yer verdi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih ALTUN yaptığı konuşmada etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluklarını ifade ederek katılım sağlayan tüm Rektörlere ve katılımcılara teşekkür etti. Üniversite tercihlerinin meslek hayatında oldukça önemli olduğunu vurgulayan ALTUN, fuarlar kapsamında AÜB bünyesinde yer alan üniversitelerin bir araya geldiğini söyledi. Fuarların tüm öğrencilere ve üniversitelerimize hayırlar getirmesini diledi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KUL yapmış olduğu konuşmada 2 buçuk yıl kadar önce 9 üniversite ile başlanılan bu yolda 16 üniversite ile birlikte kariyer fuarları düzenlediklerini belirtti. Öğrencilerin üniversiteler hakkında gelecekleri için bilgi almalarını tavsiye eden Rektör KUL, organizasyona katılan Rektörlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Fuarda Üniversitemizin yanı sıra Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi’nin stantları yer aldı.

5 Mayıs 2023 Cuma günü ilk olarak Kayseri’de başlayan Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı 11 ilde düzenlenecek. 25 Mayısta Üniversitemizde de düzenlenecek olan fuar 26 Mayıs 2023 Cuma günü Amasya’da sona erecek.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.