Hızlı Erişim

Üniversitemizde Üretilen Fidelerin Satışına Başlandı

Üniversitemizde Üretilen Fidelerin Satışına Başlandı

  •  2 Mayıs 2023 Salı
  •  1277 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz ve  Tokat Valiliği İl Özel İdare Genel Sekreterliği  Tarımsal AR-GE işbirliğinde desteklenen "Tokat’ta Yerel Halka Yönelik Ticari ve Yerel Sebze Çeşitlerinde Fide Üretimi " isimli proje kapsamında GUTAM bünyesinde üretilen sebze fideleri üreticilerle buluşturuluyor. Yerel ve ticari türlerden oluşan biber, domates, patlıcan, kavun, karpuz, hıyar ve kabak çeşitleri başta olmak üzere Merkezimiz tarafından üretilen 36 çeşit fide türü satışa sunuldu.

Müdür ve Müdür Yardımcısı dâhil olmak üzere 17 personelle hizmet veren Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezimiz, fide yetiştiriciliği, sertifikalı asma fidanı yetiştiriciliği, arıcılık ve balıkçılık olmak üzere farklı alanlarda üretim yapıyor. Tokat ve yöre tarımına katkı sağlayan merkezimiz yerel çeşitlerin erişilebilir olması ve ticari değeri olan çeşitlerin üreticilerle buluşması için de fide üretimi gerçekleştiriyor.

Üniversitemiz Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından üretilen fidelerin satışı 3 hafta süresince devam edecek.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2023© Tüm Hakları Saklıdır.