Hızlı Erişim

Yüksek Teknoloji Platformları Deneyim Paylaşım ve Tanıtım Töreni Gerçekleştirildi

Yüksek Teknoloji Platformları Deneyim Paylaşım ve Tanıtım Töreni Gerçekleştirildi

  •  2 Mayıs 2023 Salı
  •  332 Görüntüleme
  •  Yazdır

TÜBİTAK 1004 Programı, Yüksek Teknoloji Platformları Deneyim Paylaşım ve Tanıtım Töreni Teknofest kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL'ın katılımlarıyla gerçekleşti. Törende Üniversitemiz öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Doğukan KAYA,  “Tr.Aqua: Gıda Arzı Güvenliği Çerçevesinde Su Ürünlerinde Yenilikçi ve Sürdürülebilir Uygulamalar" isimli araştırma platformunda “Gökkuşağı Alabalığında Kaliteli Yavru Elde Edilmesi için Anaç Profilleri ve Üretim Performansının Belirlenmesi” başlıklı projesi ile yer aldı.

         Gökkuşağı alabalığı için verimli yetiştiricilik modelini oluşturacak verilerin ülkemiz için ilk kez elde edilmesinin hedeflendiği projede yardımcı araştırmacı kuruluşlar olarak Ankara Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Merkez Birliği’nden araştırmacılar yer aldı.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.