Hızlı Erişim

AÜB Üniversite Tanıtım Fuarları

Manşetler

AÜB Üniversite Tanıtım Fuarları

  •  2 Mayıs 2023 Salı
  •  393 Görüntüleme
  •  Yazdır

Dönem Başkanlığı Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) tarafından yürütülen Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB), 11 ilde tanıtım fuarları düzenleyecek. 5-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarlarda Üniversitemiz de yer alacak. Fuarlar Amasya, Elazığ, Erzincan, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Sivas, Tokat ve Yozgat illerimizde bulunan üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Araştırma, eğitim-öğretim ve bilgi paylaşımı gibi birçok konuda iş birliği yapılması, tecrübe ve kapasitelerin ortak kullanılması amaçlarıyla 2021 yılında kurulan ve bu kapsamda faaliyetlerine devam eden AÜB, üniversite sınavına girecek öğrencilerin üniversiteleri tanımalarına ve doğru tercihler yapabilmelerine katkı sağlayacak. Üniversitemiz de fuarlarda yer alarak öğrencilere Üniversitemizi tanıtacak.

Anadolu Üniversiteler Birliği bünyesinde, Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi olmak üzere toplam 15 üniversite katılım sağlayacak.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.