Hızlı Erişim

Milli Güreşçi Öğrencilerimizden Altın ve Bronz Madalya

Milli Güreşçi Öğrencilerimizden Altın ve Bronz Madalya

  •  17 Mart 2023 Cuma
  •  251 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerimiz ve Milli Güreşçiler Nesrin BAŞ ve Ebru DAĞBAŞI, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında Altın ve Bronz madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti. Milli Güreşçimiz Nesrin BAŞ 68 kilogramda Avrupa Şampiyonu olurken Ebru DAĞBAŞI 59 kilogramda Avrupa üçüncüsü oldu.

Güreşçimiz Nesrin BAŞ, Büyüklerde Dünya Şampiyonu Moldovalı Irina Ringaci'yi 9-5; İtalyan Ev sahibi rakibini 10-0 teknik üstünlükle yendikten sonra finalde Slovak rakibi Zsuzsanna MOLNAR'ı 4-0 yendi. BAŞ, hiç puan vermeden U23 Avrupa Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı.

Güreşçimiz Ebru DAĞBAŞI ise Litvanyalı rakibi Gabriela Dilyte'yi 5-0; çeyrek finalde Sırp rakibi Jovana Radivojevic'i 10-2 skorla mağlup etti. Yarıfinalde Ukraynalı Solomia Vynnyk ile karşılaşmasında mağlup olan DAĞBAŞI, Bronz Madalya için karşılaştığı rakibi Norveçli Othelie Arnette Hoeie'yi 4-1 yendikten sonra U23 Avrupa 3’üncüsü olarak Bronz Madalya kazandı.

Spor müsabakalarında göstermiş oldukları başarılardan dolayı her iki sporcumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.