Hızlı Erişim

Depremden Etkilenen Öğrencilerle Derslerde İletişim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Depremden Etkilenen Öğrencilerle Derslerde İletişim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  •  24 Şubat 2023 Cuma
  •  724 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (PDRMER) tarafından depremden etkilenen öğrencilerle, yüz yüze ve online derslerde iletişim hususunda dikkat edilecek konulara yönelik olarak öğretim elemanları için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantısı merkezde görev yapan öğretim elemanları için 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda yüz yüze yapılırken ilçelerde görev yapan öğretim elemanları için çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesinden Dr. Öğretim Üyesi Yusuf SARIKAYA tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında 3 binden fazla TOGÜ öğrencisinin depremden doğrudan ya da dolaylı şekilde etkilendiği ifade edilerek etkilenen öğrencilerimiz ile iletişim kurarken nelere dikkat edilmesi gerektiği sıralandı. Toplantıda, depremden etkilenen bireylerin hangi belirtileri gösterdiği; psikolojik travma belirtilerinin neler olduğu ve ne zaman psikolojik desteğin verilmesi gerektiği konularına değinildi. Ayrıca, sınıfta iletişim, deprem sonrası eğitsel sorunlar, online ortamın zorlukları, ilk derste ve sonraki derslerde öğretim elemanlarımızın nasıl davranması gerektiği konuları hakkında da detaylı bilgiler aktarıldı.

Yüz yüze ve online olarak gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları öğretim elemanlarımızdan gelen soruların yanıtlanması ile son buldu.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.