Hızlı Erişim

.

Manşetler
  • .

    1 Şubat 2023 Çarşamba

.

  •  1 Şubat 2023 Çarşamba
  •  272 Görüntüleme
  •  Yazdır

KARMER ile Kariyerine Yön Ver

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) öncelikli olarak öğrencilerimize yönelik kariyer hizmetleri sunuyor. KARMER, yapmış olduğu çeşitli faaliyetlerle öğrencileri profesyonel hayata hazırlıyor.

Gideceğiniz yönü bilmek, hızdan daha önemlidir.

Üniversitemiz Taşlıçiftlik Yerleşkesinde yer alan KARMER, öğrencilerimizin beklentilerini ve hedeflerini belirleyerek iş hayatlarındaki amaçlarını saptamaya destek olmak amacıyla Kariyer Danışmanlığı faaliyetleri sunuyor. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, fırsat eşitliği temelinde ve liyakat esaslarına uygun olarak yılda bir kere başvuru yapılan Staj Seferberliği programı ile kamu kurumlarında ve özel sektörden gönüllü işverenler ile öğrencilere yönelik staj programını yürütüyor. Mesleklerinin önde gelen isimleriyle, kurumlarla veya kurum temsilcileriyle gerek yüz yüze gerekse çevrimiçi ortamlarda öğrencilerimizi çeşitli söyleşilerle buluşturuyor. KARMER, ülkemiz ve Dünya’dan katılımcı kurum ve kuruluşlar, eğitim kurumları, sektör profesyonelleri, bu alanda eğitimine devam eden ya da mezun gençler de dâhil olmak üzere alana ilgi duyan tüm tarafları bir araya getiren Bölgesel Kariyer Fuarına paydaş olarak katılım sağlıyor ve Kariyer Fuarları düzenliyor.

KARMER ile bir adım öndesin

Kurum ve kuruluşlar ile öğrenci ve mezunlarımızı bir araya getiren bir diğer faaliyet ise kurum ve kuruluşlar ile imzalanan iyi niyet sözleşmeleri kapsamındaki proje, eğitim, staj ve iş alımı faaliyetleridir. Bununla birlikte üniversitemiz müfredatında yer alan Kariyer Planlama Dersi aracılığıyla da eğitim-öğretim müfredatı içerisinde alana yönelik güncel bilgiler ile kariyer bilincini aşılamak için dersin koordinasyonu sağlanıyor.

KARMER ile profesyonel hayata hazırsın

Kariyer seçeneklerinin ve fırsatların fark edilebilmesi ile birlikte kariyer bilincinin oluşmasında bireysel yeterliliklerin, yeteneklerin ve ilgi alanlarının keşfedebilmesi için erken yaşlarda yola çıkmanın öneminin farkında olan KARMER hem üniversitemiz öğrencilerine hem de üniversite öncesi eğitim seviyelerindeki öğrencilere yönelik tanıtım ve farkındalık faaliyetleri de düzenliyor. Yine Üniversitemizin gelişimi için akademik ve idari personelin mesleki gelişimine yönelik faaliyetler gerçekleştiriyor. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanması, insan kaynağı verimliliği ile eğitim ve geliştirme faaliyetleri kalitesinin arttırılması amacıyla işleyen Uzaktan Eğitim Kapısı dijital platformu ile akademik ve idari personelimizin, ihtiyaçlarına uygun bilgi, beceri ve yetkinliklerle donatılması için çeşitli sertifikalı eğitimler sunuluyor. Akademik ve idari personelimiz uzaktan eğitim kapısı dijital platformuna kendi e-devlet şifreleri ile giriş yapıp ihtiyaç duydukları nitelikli eğitimlere erişebiliyorlar.

Mezunlarımızı Takip Ediyoruz

KARMER, kariyer basamaklarını birlikte planladıkları öğrencilerin mezuniyeti sonrasında da faaliyetlerine devam ediyor. KARMER bünyesinde Mezunlar Koordinatörlüğü yer almaktadır. Üniversitemize duyulan aidiyeti güçlendirmek ve bağların kopmasını engellemek için Mezunlarımızın bir arada bulunduğu Mezun Bilgi Sisteminde mezunlarımızın kariyer basamakları takip ediliyor ve talep eden mezunlarımıza üniversitemiz içerisinde çeşitli imkânlar sunan Mezun Kart veriliyor.

KARMER YÖK 2021 faaliyetlerinde Genel Üniversiteler Sıralamasında 2. Sırada

Üniversite öncesi öğrenim gören öğrenciler, üniversite öğrencilerimiz, mezunlarımız, akademik ve idari personele yönelik yapılan faaliyetler sonucunda KARMER, YÖK tarafından yayınlanan üniversite izleme ve değerlendirme raporuna göre 2021 faaliyetlerinde genel üniversiteler sıralamasında 2. sırada yer aldı. Bu yıl ise KARMER, yapılan tüm faaliyetlerin yanı sıra yapılacak işbirlikleri ile sektörde önde gelen kuruluşlardaki uzmanların mesleğe yönelik eğitim vermesini sağlayacak çalışmalara başladı. Bununla birlikte mezun anketi, işverenlerin mezunlara yönelik memnuniyeti, sektörün beklentileri vb. hususlarda çeşitli uygulama ve araştırma faaliyetlerinin yapılması planlanıyor.

Sizi Dinliyoruz

Özgeçmişinize güvenle ekleyebileceğiniz üniversite onaylı sertifikalı ve nitelikli eğitimleri, gerek yüz yüze gerekse Kariyer Eğitim Sistemi içerisinde yer alan eğitimler ile gerçekleştirebilirsiniz. Alanınıza yönelik talep ettiğiniz eğitimleri iletmek, Mezun Kart edinmek ve birçok faaliyet ile ilgili için ayrıntılı bilgiye erişmek için KARMER’i ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.


KARMER
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.