Hızlı Erişim

.

Manşetler
  • .

    1 Şubat 2023 Çarşamba

.

  •  1 Şubat 2023 Çarşamba
  •  191 Görüntüleme
  •  Yazdır

Türkçe Eğitime TOGÜ TÖMER ile Hazırlan

3500 Uluslararası öğrencisi ile dünyada tanınırlığı giderek aratan Üniversitemizde öğrencilere Türkçe öğretimi, Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile sağlanıyor. Yabancı dil olarak Türkçe ve diğer dünya dillerinin öğretimini yapan TÖMER, Türkçenin öğretilmesinde çağdaş ve yenilikçi metotlar kullanarak, bu yöntemlerin gelişme ve ilerlemesine katkıda bulunuyor.

TÖMER dil öğretiminde yenilikçi metotlar uyguluyor

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin köklü eğitim anlayışı, dil araştırmalarındaki güçlü birikimi ve öğretim elemanlarının engin deneyimleri üzerine kurulmuş olan TOGÜ TÖMER, Orta Asya’dan Balkanlar’a, Afrika’dan Orta Doğu’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarından gelen uluslararası öğrencilere nitelikli dil eğitimi sunuyor. TÖMER, uluslararası protokoller, Yurtdışı Türkler Başkanlığı, Erasmus+, Mevlana Programları ya da bireysel başvuru yoluyla üniversitemize gelen ve Türkçe dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilere çağdaş ders materyalleri, donanımlı sınıfları ve alanında uzmanlaşmış personeli ile hizmet ediyor.

Türkiye’nin ve Türk kültürünün tanıtımında öncü rol

Türkçeyi yabancılara öğretirken bilimsel ve çağdaş gelişmelerin ışığında, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına uygun olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini gerçekleştiren TÖMER, sosyal ve kültürel etkinliklerle Türkiye’nin ve Türk kültürünün tanıtımında öncü rol üstleniyor. Hâlihazırda 825 yabancı öğrenciyi bünyesinde barındıran ve şimdiye kadar 3500’e yakın öğrenciye eğitim veren TOGÜ TÖMER, sosyal hayat ve üniversite eğitimi için gerekli olan dil becerileri ve kültürel değerleri öğrencilerine aktararak onları fakülte eğitimlerine ve yaşayacakları çevreye hazırlıyor. Türk dilini öğrenen öğrenciler kazandıkları özgüvenle sosyalleşiyor ve böylece hem Tokat'ı zenginleştiriyor hem de kendi kültürünü tanıtma fırsatı elde ediyor.

Evrensel bakışı, bilimsel yaklaşımı, çağdaş yöntem ve teknikleri esas alan TOGÜ TÖMER bu doğrultuda hizmet içi eğitim, webinar, seminer, sunum, konferans ve sertifika programları düzenliyor.

TÖMER
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.