Hızlı Erişim

Akreditasyon Bilgilendirme Toplantısı 2022

Haberler

Akreditasyon Bilgilendirme Toplantısı 2022

  •  14 Kasım 2022 Pazartesi
  •  658 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü tarafından “Akreditasyon Bilgilendirme Toplantısı 2022” gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsa Gökçe, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanları, Birim ve Bölüm Kalite Temsilcileri ve Birim Kalite Elçileri katıldı.

         Açılış konuşmasını Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Akın yaptı. Akın konuşmasında hem kurumsal akreditasyon hem de program akreditasyonu konusunda açıklayıcı bilgileri dinleyicilerle paylaştı. Akın, üniversitemiz bünyesinde 130’un üzerinde programın olduğunu ifade ederek akreditasyonun her bir programın ulusal ve uluslararası standartları karşılayabilmesi anlamına geldiğini dolayısıyla akreditasyon ile programların kalitesinin tescillediğini vurguladı. Doç. Dr. Uğur Akın katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada üniversitemizin 2018-2022 yılları arasında göstermiş olduğu gelişimi aktardı. Üniversitemiz bünyesinde yeni fakültelerin kurulduğunu, yeni bölüm ve programların açıldığını ifade eden Rektör Şahin kampüse kamelyalar, çeşmeler, restoranlar, marketler ve sosyal alanlar kazandırıldığını söyledi. 4 yıllık süreçte uluslararası öğrenci sayısının arttığını belirten Rektör Şahin son yerleştirme sonuçlarına göre bölüm ve programlarımızın tümünün yüzde 100’lük doluluk oranına eriştiğini vurguladı. Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin 30. yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin büyük üniversiteler düzeyine ulaştığını ifade ederek bu neticede tüm akademik ve idari personelimizin katkısının olduğunu vurguladı ve katkı sağlayanlara teşekkürlerini iletti. Rektörümüz akreditasyon toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmalar sonrasında Dr. Öğretim Üyesi Fazilet Özge Maviş Sevim tarafından akreditasyon bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Sevim sunumunda akreditasyon sürecinin işleyişi ile ilgili teknik ve detaylı bilgileri dinleyicilerle paylaştı.

Toplantıda Eğitim Fakültesi PDR Anabilim Dalından Doç. Dr. Özkan Çıkrıkçı ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Anabilim Dalından Doç. Dr. Murat Serdar program akreditasyon başvuru sürecinde yaşamış oldukları deneyimleri paylaştılar ve dinleyicilerden gelen sorulara cevap verdiler.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.