Hızlı Erişim

Senegal’de Balıkçılık Sektörü Konferansı

Senegal’de Balıkçılık Sektörü Konferansı

  •  1 Kasım 2022 Salı
  •  736 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü işbirliği ile “Senegal’de Balıkçılık Sektörü” konferansı gerçekleştirildi. Şehit Ferhat Koç Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüstem Cangi, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Rüstem Cangi yapmış olduğu açılış konuşmasında konferansın Üniversitemiz ile Senegal Dakar Cheikh Anta Diop Üniversitesi arasındaki ikili işbirliği kapsamında gerçekleştirildiğini söyledi. Üniversiteler arasında yapılan bu işbirliğinin oldukça önemli olduğunu ifade eden Cangi misafir öğretim üyelerine ve katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Moderatörlüğünü Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Yeşilayer tercümanlığını ise Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünden Tasnim Köseli’nin yaptığı konferansta Su Ürünleri ve Balıkçılık Enstitüsü Müdürü Prof. Alassane Sarr ve Prof. Dr. Jean Fall yer aldı. Prof. Sarr ve Prof. Dr. Fall “Senegal'de Ekoloji, Balıkçılık ve Su Kültürünün Desteklenmesi Stratejileri” konusunda yapmış oldukları sunum ile dinleyicilere detaylı bilgiler aktardılar.

Konferans sonrasında misafir öğretim üyeleri Prof. Alassane Sarr ve Prof. Dr. Jean Fall’a plaket ve hediye takdimi yapıldı.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.