Hızlı Erişim

Tüplü Asma Fidanı ve Ana Arı Dağıtım Töreni

Haberler

Tüplü Asma Fidanı ve Ana Arı Dağıtım Töreni

  •  16 Haziran 2022 Perşembe
  •  675 Görüntüleme
  •  Yazdır

Tokat Valiliği ve Üniversitemiz işbirliği ile “Tüplü Asma Fidanı ve Ana Arı Dağıtım Töreni” gerçekleştirildi. TOGÜ Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi alanında gerçekleşen törene Vali Numan Hatipoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör yardımcılarımız, İl Tarım ve Ormancılık Müdürü, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü, akademik, idari personelimiz ve üreticiler katıldı.

Programda konuşan Doç. Dr. Adem Yağcı, asma fidanı dağıtım töreninin 13’üncüsünün düzenlendiğini belirterek katkılarından dolayı Valilik ve Üniversitemize teşekkür etti. Bu proje ile şehre üniversite hocalarımız tarafından katkı verildiğini söyleyen Yağcı Tokat’ın geleceğini sofralık üzümde gördüğünü ifade etti. Doç. Dr. Adem Yağcı Tokat tarımına verilen desteklerden dolayı Valiliğe, Rektörümüze ve tüm emek verenlere teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Naif Geboloğlu yapmış olduğu konuşmada Valilik desteği ile birçok projenin yapıldığını ifade etti. 2022 yılında 11 projenin desteklerle başladığını söyleyen Geboloğlu projelerin büyük emek ve özveri ile devam ettiğini belirtti. Bölge tarımına yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra her yıl 30 farklı tarımsal ürünün de yetiştirildiğini söyleyen Geboloğlu ürünlerin maliyetine yakın fiyatlarla tüketiciyle buluşturulduğunu ifade etti. Bu anlamda Tokat’ta tarımsal girdilerin fahiş fiyatlarla satılmasının önüne geçildiğini belirten Geboloğlu üreticiye her türlü teknik bilgi desteğinin de sağlandığını vurguladı. Geboloğlu, gelecekte de tarımsal üretim çalışmalarının devam edeceğini söyleyerek Valimiz, Rektörümüz ve kamu kurumları yöneticilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada Üniversitemizin tarım lisesi ve köklü bir Ziraat Fakültesine sahip olduğunu, Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezimizin bulunduğunu ifade ederek Tokat tarımına büyük katkı verildiğini belirtti. Rektörümüz, tüplü asma fidanı dağıtımının geleneksel hale geldiğini, buna ek olarak bu yıl ana arı dağıtımının da yapıldığını söyledi. Üniversitemizin alabalık üretimine de başlandığını ifade eden Rektörümüz topraksız tarım, meyve, sebze ve tavuk üretimi konusunda ciddi çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yapılan projelerin Valilik, İl Özel İdaresi, Tarım İl Müdürlüğü tarafından desteklendiğini belirten Rektörümüz desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Üniversitemizin bölgesine ve dünyaya katkı sağladığını ifade eden Rektörümüz bundan sonraki yıllarda da verilen katkı ve hizmetlerin katlanarak artması dileğinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Vali Numan Hatipoğlu yapmış olduğu konuşmada üniversitelerin şehirlerin önünde rehber olmalarının büyük önem taşıdığını söyleyerek Üniversitemizin bu anlamdaki çalışmalarını takdir etti. Tokat denilince akla tarımın geldiğini ifade eden Valimiz tarımın gelişimine katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Vali Numan Hatipoğlu önümüzdeki süreçte tarım konusunda katkıların devam edeceğini ve üniversitemiz ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Protokol konuşmaları sonrasında üreticilere tüplü asma fidanı ve ana arı dağıtımı yapıldı. Akabinde seralar gezildi.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.