Hızlı Erişim

Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği Paneli

Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği Paneli

  •  9 Mayıs 2022 Pazartesi
  •  421 Görüntüleme
  •  Yazdır

Tokat Valiliği, Üniversitemiz ve Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından “Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği" konulu panel gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda yapılan panele Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Tunç, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkiraz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Demirtürk, Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hayır İşleri Şube Müdürü Mehmet Aykun, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Programda müzik dinletisi, panel ve poster sergisi etkinlikleri yer aldı. Panel öncesi Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Akabinde panele geçildi. Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Aykun’un yaptığı panelde Dr. Öğr. Üyesi Samettin Başol "Osmanlı Toplumunda Temeddün ve İmarat Anlayışından Vakıf ve Paylaşma Geleneğine"; Dr. Öğr. Üyesi Canan Hanoğlu "Bir Sosyal Yardımlaşma Kurumu Olan İmarethaneler" ve Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Korkmaz "Vakıf Geleneğinde Valide Sultanlar” konusunda sunumlarını gerçekleştirdi. Panel sonrası panelistlere teşekkür belgeleri takdim edildi. Programda “Hayırda Yarışanlar Hayırla Yaşayanlar” konulu poster sergisi de yer aldı.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.