Hızlı Erişim

TOGÜ’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YOLUNDA BÜYÜK BİR ATILIM

TOGÜ’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YOLUNDA BÜYÜK BİR ATILIM

  •  15 Aralık 2021 Çarşamba
  •  2148 Görüntüleme
  •  Yazdır

Her sene Aralık ayında duyurulan UI Greenmetric dünya üniversiteler sıralaması bu yıl da açıklandı ve üniversitemiz 2021 Dünya Üniversite Sıralaması’nda 256.sırayı alarak büyük bir başarıya imza attı.  Ülkemizden birçok üniversitenin de dahil olduğu bu sıralamada Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 14. sıraya yükselerek bu alandaki gücünü ve iddiasını da ispatlamış oldu.

Sürdürülebilirlik, çevreye duyarlılık, iklim değişikliği, karbon ayak izinin azaltılması, atık yönetimi, altyapı, su kaynaklarının uygun kullanımı ve araştırma-eğitim konularını kapsayan 39 farklı gösterge ve 6 kriterin değerlendirilmesi sonucu elde edilen verilerle oluşturulan bu sıralama, üniversitelerin yalnız kendi kampüslerini değil aynı zamanda bulundukları şehirlerin de sürdürülebilir olma yönünde örnek olmasını amaçlamaktadır.

Üniversitemiz, bine yakın yükseköğretim kurumunun değerlendirmeye alındığı 2021 yılı sıralamasında geçen yıla göre 156 basamak birden yukarı çıkma başarısını göstermiştir.  Yıl boyunca sürdürülebilirlik ve çevrecilik konularında bir çok yeni uygulama ve başarıya imza atan üniversitemiz bu sonuç ile birlikte önümüzdeki yıllar için de daha fazla motivasyona sahip olmuştur. 

Bu büyük başarının altında imzası bulunan üniversitemizin bütün paydaşlarına teşekkür ederiz.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.