Hızlı Erişim

Diş Hekimliği Beyaz Önlük Giyme Töreni

Haberler

Diş Hekimliği Beyaz Önlük Giyme Töreni

  •  24 Kasım 2021 Çarşamba
  •  311 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Beyaz Önlük giyme töreni düzenlendi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ataç Çelik, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

2021-2022 eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi’ni birincilikle kazanan Selinay Göksel yapmış olduğu konuşmada, “Vatanına milletine bağlı, meslek ahlakına sahip, işinin ehli bireyler olacağız. Dünyanın en kutsal mesleği olan hekimliğin bir simgesi olan beyaz önlüğü ömrümüzün sonuna kadar onurla taşıyacağız. Dürüst ve etik ilkelere bağlı, meslek ahlakına uygun davranacağız. Emeği geçen tüm hocalarımıza ve ailelerimize teşekkür ederim” dedi.

2020-2021 eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesini birincilikle kazanan Hatice Göçerli yapmış olduğu konuşmada, “Bir insanın acısını dindirmenin çok büyük bir mutluluk olduğunu biliyorum, bu nedenle sağlık alanında çalışmak istedim. Bu anı yaşamaktan onur ve gurur duyuyorum. Beyaz önlüğü giyerek hekimliğin tüm sorumluluğunu üstlendiğimizi biliyorum. Emeği geçen tüm öğretmenlere ve her zaman bana destek olan aileme teşekkür ediyorum” dedi.

Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Ataç Çelik yaptığı konuşmada fakülte hakkında bilgi vererek her branşta uzman hekim yetiştirildiğini, öğrencilere ve bölgeye önemli katkılar sunulduğunu ifade etti.  Pandemi sürecinin eğitimi oldukça etkilediğini söyleyen Çelik, üniversitemizde eğitim sürecinin pandemi önlemlerine riayet edilerek devam ettiğini belirtti. Öğrencilerin beyaz önlüğün temsil edeceği değerleri en iyi şekilde muhafaza edeceğine inancının tam olduğunu ifade eden Çelik,  beyaz önlüğün ve gelecekteki mesleğin tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada, Diş Hekimliği Fakültesi’nin salgın döneminde çok önemli işler yürüttüğünü, pandemi sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerinin aksatılmadan devam ettirildiğini belirtti. Öğrencilere seslenen Rektörümüz, “Uzun çabalar sonucunda Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandınız. Tebrik ediyorum. Beş yıl sürecek olan eğitiminiz çok hızlı geçecektir. Geleceğinizle ilgili bir planlama yapın ve hocalarınızı takip ederek mesleğinizin en ince ayrıntılarını öğrenin. Sanat, kültür, edebiyat ve hekimlik alanında kendinizi geliştirin. Böylece sadece diploma değil ciddi bir kişilik ve bir hobi edinmiş olursunuz. Ailenize, vatanınıza ve milletinize hayırlı bir evlat olmanızı dileriz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Protokol konuşmaları sonrası Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine Beyaz Önlükleri Rektör, Rektör yardımcıları ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri tarafından giydirildi.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.