Hızlı Erişim

Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansı

Haberler

Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansı

  •  19 Ekim 2021 Salı
  •  464 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Tıp Fakültesi tarafından Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansı gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan yapmış olduğu konuşmada Tıp Fakültesi olarak eğitim öğretimin yanı sıra halk sağlığı alanında farkındalık ve bilgilendirme etkinlikleri de yaptıklarını ifade etti. Özkan, Ekim ayının Meme Kanseri farkındalık ayı olması nedeniyle ve meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak için bu programın düzenlendiğini söyledi. Meme kanserinde erken tanının oldukça önemli olduğunu belirten Özkan programa katkı verenlere teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş yapmış olduğu konuşmada meme kanseri farkındalık haftasında düzenlenen bu konferansın oldukça faydalı olacağını ifade ederek katkılarından dolayı Tıp Fakültesi öğretim üyelerine teşekkürlerini iletti.

Konuşmalar sonrası Doç. Dr. Bülent Koca Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansını sundu. Konferansta Koca, meme kanserinde risk faktörleri, koruyucu önlemler, erken tanı, elle muayene ve tedavi başlıklarında derinlemesine bilgileri katılımcılara aktardı. Konferans sonrası Doç. Dr. Bülent Koca ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.