Hızlı Erişim

Anadolu Üniversiteleri Birliği Toplantısı

Anadolu Üniversiteleri Birliği Toplantısı

  •  4 Haziran 2021 Cuma
  •  502 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz, Anadolu Üniversiteleri Birliği üyesi üniversitelerin Uluslararası Öğrenci Ofisi ve Kariyer Merkezleri toplantılarına ev sahipliği yaptı. Yapılan toplantılara Üniversitemizin yanı sıra Abdullah Gül Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi yetkilileri katıldı.

Toplantı açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, “Geçen hafta Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin konuğu olarak ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın da online olarak katılım sağladığı Anadolu Üniversiteleri Birliği 1. İstişari toplantısını gerçekleştirdik. Bugün de üniversitelerimize bağlı olarak faaliyet gösteren Uluslararası Öğrenci Ofisleri ve Kariyer Merkezleri yetkililerimizle bir toplantı yapmak için toplandık. Bu toplantıların hem üniversitelerimize hem de öğrencilerimize çok büyük fayda sağlayacağı düşüncesindeyim. Siz değerli hocalarımızı şehrimizde ve Üniversitemizde misafir etmekten son derece mutluyum. Toplantılarımızın faydalı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer yapmış olduğu konuşmada uluslararası öğrenci alımı, uluslararasılaşma stratejisi, üniversite derecelendirme kuruluşları ile ilgili üniversitemizin son yıllarda edindiği tecrübeleri aktararak bu tür toplantıların yenilenmesi dileğini ifade etti.

Toplantıda Kariyer Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Doğan Bozdoğan katılımcılara ilk olarak kariyer merkezinin tanıtımını yaparak kuruluşundan bugüne kadar yapılan etkinlikler, söyleşiler, canlı yayınlar ve eğitimlerden bahsetti. Kariyer merkezi idarecilerinden gelen soruları yanıtlayan Bozdoğan, her konuda Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak desteğe hazır olduklarını belirtti. Toplantıda alınan karar doğrultusunda Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öncülüğünde, Anadolu Üniversiteler Birliği Kariyer Merkezleri ile işbirliği protokolü imzalandı.

Yapılan toplantılarda fikir alışverişinde bulunularak bir sonraki toplantının Temmuz ayında Sivas’ta yapılması kararlaştırıldı.
Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.